About us

The Audio-DIY (for DIY) page aims to support home-based audiences, individuals interested in high-quality audio, who like to build some interesting design. To build something in the domestic environment, to finish the project to the end is not easy.

RDacoustic has been based on a number of DIY projects (as many of today’s leading High End audio products). Even in home conditions, a high-end amplifier and a very good reprobed player can be built.

We know that many components are very poorly available on our market. That’s why we’d like the DIY community in our online store to offer a comprehensive assortment of Audio DIY components.

Motto:

We are music lovers we perceive as art. Our motivation is to transfer this art in the finest possible details to the listener.

Radovan Řehořek, David Piska

Contact

2 thoughts on “About us

  1. Dobrý deň,
    Chcel by som sa spýtať, pri položke phase plug pre Fostex, či sa jedná o 1ks alebo 1pár?
    Ďakujem.
    Pavol Drábek

  2. Ahoj. Mám zájem o koupi reproduktorů fostex fe206ne. Vidím, že máte také fázové zástrčky pro tyto reproduktory v prodeji. Jsou ve dvou velikostech. Jaké změny tyto fázové konektory přinášejí těmto reproduktorům, v závislosti na průměru, který máte. Nevím, kterou zástrčku si vybrat s reproduktory. Pokud od vás koupím fostex 206ne a plugs, nainstalujete je hned? S pozdravem a čekání na informace, S pozdravem Lukase

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *